Siirry suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Ota rohkeasti yhteyttä! Muista myös seurata meitä sosiaalisessa mediassa, Facebook ja Instagram @lssyopajarjestot ja Twitter @lssyopajarjesto.

 

Meri-Karinan hyvinvointikeskus

02 2657 666 (info), meri-karina@lssy.fi
Tavoitettavissa arkisin 7.00–21.30 ja viikonloppuisin klo 8.00–16.00
Seiskarinkatu 35, 20900, Turku

Tutustu Meri-Karinan hyvinvointikeskukseen

 

Johto

Ville Viitanen, toimitusjohtaja
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

Henje Hyppänen-Joutsa, hallintopäällikkö
02 2657 669, henje.hyppanen@lssy.fi

 

Jäsenasiat sekä hoitopäiväkorvaukset

Jäsentoimisto (Itäinen Pitkäkatu 30, 20700 Turku) on avoinna ma–to klo 9.00–16.00. Perjantaisin toimisto on suljettu.

Jäsentoimisto
02 2657 913 (ma–to klo 9.00–16.00)

Liity jäseneksi

Ilmoita jäsentietojen muutoksista

 

Tuki- ja neuvontapalvelut

Neuvontapalvelut ja ajanvaraus
02 2657 927 (ma-pe klo 9–11)

Turun ja Salon syöpäneuvonta-asemat palvelevat asiakkaita normaalisti. Loimaan asema on toistaiseksi  suljettuna.                                                                                         .

Tutustu neuvonta-asemien palveluihin

Vertaistukitoiminta
02 2657 619 (ti-ke 10–15)

Tutustu vertaistukeen

Koronavirusepidemian vuoksi vertaistukea annetaan vain puhelimitse, ei kasvokkain.

 

Asumispalvelut

Vuokra-asunnot (Karinaranta 2, Meri-Villa 1 ja 2 ja Salo-Karina)
Camilla Carpelan, asumis- ja kiinteistöpalveluvastaava
050 591 4974, camilla.carpelan@lssy.fi

Tutustu Karinaranta 2:een, Meri-Villa 1:een ja 2:een ja Salo-Karinaan

Tehostettu palveluasuminen (Karinaranta)
kanslia/hoitajat, 044 451 5560, karinaranta@lssy.fi

Tutustu tehostettuun palveluasumiseen

 

Matkatoimisto Matkari

Matkatoimisto (Itäinen Pitkäkatu 30, 20700 Turku) on avoinna ma–to klo 9.00–16.00. Perjantaisin toimisto on suljettu.

Matkatoimisto
02 2657 913 (ma–to klo 9.00–16.00)
matkari@lssy.fi

Tutustu Matkariin

 

Viestintä

Minna Lämsä, viestintäsuunnittelija
02 2657 602, minna.lamsa@lssy.fi

 

Potilaskerhot

Sykerö-kerho

Taina Ylenius, Sykerö-toimikunnan puheenjohtaja
040 745 0855, sykero@lssy.fi

Pia Ilves, lapsiperhekoordinaattori
044 451 5655, pia.ilves@lssy.fi

Tutustu lapsisyöpäpotilasperheiden kerho Sykeröön

 

Etuset-ryhmä
Janne Tamminen, Etuset-ryhmän puheenjohtaja
040 963 0026, etusetpotilaat@gmail.com

Kati Tilli, Etuset-ryhmän yhteyshenkilö
02 2657 841, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu eturauhassyöpäpotilaiden Etuset-ryhmään

 

Paikallisosastot

Forssa

Kaisa Salminen, puheenjohtaja
050 5691 271, forssa@lssy.fi

Tutustu Forssan osastoon

Loimaa

Kaisa Hyvärinen, puheenjohtaja
040 762 4196, loimaa@lssy.fi

Tutustu Loimaan osastoon

Salo

Katriina Mänty, puheenjohtaja
050 0538577​, salo@lssy.fi

Tutustu Salon osastoon

Turku

Anneli Suominen, puheenjohtaja
050 596 0470, turku@lssy.fi

Tutustu Turun osastoon

Uusikaupunki

Esko Tähtinen, puheenjohtaja
040 577 5817, uki@lssy.fi

Tutustu Uudenkaupungin osastoon

 

Niko-projekti

Minna Salakari, projektipäällikkö
040 730 7877, minna.salakari@lssy.fi

Tutustu NIKO-projektiin

 

Vapaaehtoistoiminta

Kati Tilli, vapaaehtoistoiminnan koordinaattori (talkootoiminta)
02 2657 841, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu vapaaehtoistoimintaan

 

Varainhankinta ja tapahtumat

Kati Tilli, varainhankintakoordinaattori
044 055 1571, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu varainhankintaan

 

Ravintola-, kokous- ja juhlapalvelut

Airisto 1 -sali on varattavissa kokous- ja juhlakäyttöön viikonloppuisin sekä arkisin klo 16 jälkeen. Lounasravintola on toistaiseksi kiinni.

Yhteystiedot
Keittiömestari Mikko Rantala
040 617 3766
mikko.rantala@arkea.fi

Meri-Karinan keittiö
040 183 6183
merikarina@arkea.fi

Tutustu Meri-Karinan hyvinvointikeskukseen

 

Löydät meidät seuraavista sosiaalisen median kanavista:

Facebook: @lssyopajarjestot
Instagram: @lssyopajarjestot
Twitter: @lssyopajarjesto
LinkedIn: Lounais-Suomen Syöpäyhdistys – Sydvästra Finlands Cancerförening
YouTube: Lounais-Suomen Syöpäyhdistys

 

Lounais-Suomen Syöpäyhdistys ry

Y-tunnus: 0197584-6

Tutustu Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen toiminta-alueeseen