Siirry suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Lounais-Suomen Syöpäyhdistys ry

Y-tunnus: 0197584-6 

Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen toiminta-alue

 

Koronavirusepidemian vuoksi olemme joutuneet supistamaan toimintaamme väliaikaisesti. Tavoitat meidät seuraavasti:

Meri-Karinan hyvinvointikeskus

02 2657 666 (info), meri-karina@lssy.fi
Tavoitettavissa arkisin klo 8–15
Seiskarinkatu 35, 20900, Turku
Meri-Karinan hyvinvointikeskus

 

Johto

Tavoitettavissa 6.7. lähtien
Ville Viitanen, toimitusjohtaja
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

Henje Hyppänen-Joutsa, hallintopäällikkö
02 2657 669, henje.hyppanen@lssy.fi

 

Jäsenasiat sekä hoitopäiväkorvaukset

Koronavirusepidemian vuoksi jäsentoimisto (Itäinen Pitkäkatu 30, 20700 Turku) on suljettu. Palvelemme puhelimitse:

Jäsentoimisto
02 2657 913 (ma-pe klo 913)

Liity jäseneksi
Ilmoita jäsentietojen muutoksista

 

Tuki- ja neuvontapalvelut

Neuvontapalvelut ja ajanvaraus
02 2657 927 (ma-pe klo 9–11)

  • Turun asema palvelee rintaproteesiasiakkaita kesä- ja heinäkuun.
  • Salon asema palvelee rintaproteesiasiakkaita 15.7. ja 29.7.
  • Lapset puheeksi -palvelua jatketaan Turun neuvonta-asemalla 29.6. lähtien.
  • Luomitarkastuksia jatketaan Turun neuvonta-asemalla 1.7. lähtien.

Psykososiaalinen tuki
Tiina Hvitfelt, erikoissairaanhoitaja
02 2657 649, tiina.hvitfelt@lssy.fi

Kurssitoiminta
02 2657 610, kurssi@lssy.fi
Kurssit

Vertaistukitoiminta
Erikoissairaanhoitaja Tiina Hvitfelt
02 2657 619 (ti-ke 10–15)
Vertaistuki

Koronavirusepidemian vuoksi vertaistukea annetaan vain puhelimitse, ei kasvokkain.

 

Asumispalvelut

Vuokra-asunnot (Karinaranta 2, Meri-Villa 1 ja 2 ja Salo-Karina)
Ville Viitanen, toimitusjohtaja
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi
Karinaranta 2, Meri-Villa 1 ja 2 ja Salo-Karina

Tehostettu palveluasuminen (Karinaranta)
kanslia/hoitajat, 044 451 5560, karinaranta@lssy.fi
Tehostettu palveluasuminen

 

Matkatoimisto Matkari

Koronavirusepidemian vuoksi matkatoimisto (Itäinen Pitkäkatu 30, 20700 Turku) on suljettu. Palvelemme sähköpostitse matkari@lssy.fi
Matkari

 

Viestintä

Minna Lämsä, viestintäsuunnittelija
02 2657 602, minna.lamsa@lssy.fi

 

Potilaskerhot

Sykerö-kerho

Taina Ylenius, Sykerö-toimikunnan puheenjohtaja
040 745 0855, sykero@lssy.fi
Lapsisyöpäpotilasperheiden kerho Sykerö

Pia Ilves, lapsiperhekoordinaattori
044 451 5655, pia.ilves@lssy.fi

 

Etuset-ryhmä
Janne Tamminen, Etuset-ryhmän puheenjohtaja
040 963 0026, etusetpotilaat@gmail.com
Eturauhassyöpäpotilaiden Etuset-ryhmä

Kati Tilli, Etuset-ryhmän yhteyshenkilö
02 2657 841, kati.tilli@lssy.fi

 

Paikallisosastot

Forssa

Kaisa Salminen, puheenjohtaja
050 5691 271, forssa@lssy.fi
Forssa

Loimaa

Kaisa Hyvärinen, puheenjohtaja
040 762 4196, loimaa@lssy.fi
Loimaa

Salo

Katriina Mänty, puheenjohtaja
050 0538577​, salo@lssy.fi
Salo

Turku

Anneli Suominen, puheenjohtaja
050 596 0470, turku@lssy.fi
Turku

Uusikaupunki

Esko Tähtinen, puheenjohtaja
040 577 5817, uki@lssy.fi
Uusikaupunki

 

Niko-projekti

Minna Salakari, projektipäällikkö
040 730 7877, minna.salakari@lssy.fi
NIKO-projekti

 

Vapaaehtoistoiminta

Kati Tilli, vapaaehtoistoiminnan koordinaattori (talkootoiminta)
02 2657 841, kati.tilli@lssy.fi

 

Varainhankinta ja tapahtumat

Kati Tilli, varainhankintakoordinaattori
044 055 1571, kati.tilli@lssy.fi

 

Ravintola-, kokous- ja juhlapalvelut

Ravintola-, kokous- ja juhlapalvelut ovat kiinni heinäkuun loppuun saakka.
02 2657 603
keittio@lssy.fi
Meri-Karinan hyvinvointikeskus

 

Löydät meidät seuraavista sosiaalisen median kanavista:

Facebook: @lssyopajarjestot
Instagram: @lssyopajarjestot
Twitter: @lssyopajarjesto
LinkedIn: Lounais-Suomen Syöpäyhdistys – Sydvästra Finlands Cancerförening
YouTube: Lounais-Suomen Syöpäyhdistys