Siirry suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Haluaisitko antaa palautetta yhdistykselle?

Täytä palautekysely

 

Meri-Karinan hyvinvointikeskus

Info: 02 2657 666, meri-karina@lssy.fi
Tavoitettavissa arkisin 7.00–21.30 ja viikonloppuisin klo 8.00–16.00
Seiskarinkatu 35, 20900, Turku

Tutustu Meri-Karinan hyvinvointikeskukseen

 

Johto

Ville Viitanen, toimitusjohtaja
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

Henje Hyppänen-Joutsa, hallintopäällikkö
02 2657 669, henje.hyppanen@lssy.fi

 

Jäsenasiat sekä hoitopäiväkorvaukset

Jäsentoimisto (Itäinen Pitkäkatu 30, Turku) on avoinna keskiviikkoisin klo 9.00–15.00. Palvelemme maanantaista torstaihin Meri-Karinan hyvinvointikeskuksessa (Seiskarinkatu 35, Turku) puhelimitse numerossa 044 451 5565 ja sähköpostitse osoitteessa jasentoimisto@lssy.fi. Perjantaisin toimisto on suljettu.

Liity jäseneksi
Ilmoita jäsentietojen muutoksista

 

Tuki- ja neuvontapalvelut

Neuvontapalvelut ja ajanvaraus
02 2657 927 (arkisin klo 9–11)

Tutustu neuvonta-asemien palveluihin

Vertaistukitoiminta
Vastaava hoitaja Teija Kemppainen
044 451 5506, teija.kemppainen@lssy.fi

Tutustu vertaistukeen

 

Kuntoutuspalvelut

Kurssitoimisto
02 2657 610, kurssi@lssy.fi

 

Asumispalvelut

Vuokra-asunnot (Karinaranta 2, Meri-Villa 1 ja 2 ja Salo-Karina)
Camilla Carpelan, asuntovastaava
050 591 4974, camilla.carpelan@lssy.fi

Tutustu vuokra-asuntoihin

 

Matkari

Matkatoimisto (Itäinen Pitkäkatu 30, Turku) on avoinna keskiviikkoisin klo 9.00–15.00. Palvelemme maanantaista torstaihin Meri-Karinan hyvinvointikeskuksessa (Seiskarinkatu 35, Turku) puhelimitse numerossa 044 451 5565 ja sähköpostitse osoitteessa matkari@lssy.fi. Perjantaisin toimisto on suljettu.

Matkatoimisto
044 451 5565
matkari@lssy.fi

Tutustu Matkariin

 

Viestintä

Minna Lämsä, viestintäsuunnittelija
02 2657 602, minna.lamsa@lssy.fi

 

Tietosuoja

Annamari Rivero, tietosuojavastaava
annamari.rivero@lssy.fi

 

Potilaskerhot

Sykerö-kerho

Maria Tiira, Sykerö-toimikunnan puheenjohtaja
sykero@lssy.fi, maria.tiira@gmail.com

Ruut Ketola, perhetyön asiantuntija
044 451 5655, ruut.ketola@lssy.fi

Tutustu lapsisyöpäpotilasperheiden kerho Sykeröön

 

Etuset-ryhmä

Matti Kanniainen, Etuset-ryhmän puheenjohtaja
045 783 47194, etusetpotilaat@gmail.com

Kati Tilli, Etuset-ryhmän yhteyshenkilö
02 2657 841, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu eturauhassyöpäpotilaiden Etuset-ryhmään

 

Paikallisosastot

Forssa

Anita Lilja, puheenjohtaja
050 572 1912, forssa@lssy.fi

Tutustu Forssan osastoon

Salo

Katriina Mänty, puheenjohtaja
050 0538577​, salo@lssy.fi

Tutustu Salon osastoon

Turku

Seija Hummelin-Uusilehto, puheenjohtaja
050 545 0558, turku@lssy.fi

Tutustu Turun osastoon

Vakka-Suomi

Esko Tähtinen, puheenjohtaja
040 577 5817, uki@lssy.fi

Tutustu Vakka-Suomen osastoon

 

Niko-projekti

Jenni Vaskelainen, projektipäällikkö
044 451 5553, jenni.vaskelainen@lssy.fi

Tutustu NIKO-projektiin

 

Vapaaehtoistoiminta

Kati Tilli, vapaaehtoistoiminnan koordinaattori (talkootoiminta)
02 2657 841, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu vapaaehtoistoimintaan

 

Varainhankinta ja tapahtumat

Kati Tilli, varainhankintakoordinaattori
044 055 1571, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu varainhankintaan

 

Ravintola-, kokous- ja juhlapalvelut

Tilavaraukset
Meri-Karinan hyvinvointikeskus
02 2657 666, meri-karina@lssy.fi

Meri-Karinan ravintola
Palveluesimies Ulla Tiihonen
040 137 2178
ulla.tiihonen@arkea.fi

Meri-Karinan ravintola
040 183 6183
merikarina@arkea.fi

Tutustu Meri-Karinan hyvinvointikeskukseen

 

Löydät meidät seuraavista sosiaalisen median kanavista:

Facebook: Lounaissuomalaiset Syöpäjärjestöt
Instagram: @lssyopajarjestot
Twitter: @lssyopajarjesto
LinkedIn: Lounais-Suomen Syöpäyhdistys – Sydvästra Finlands Cancerförening
YouTube: Lounais-Suomen Syöpäyhdistys

 

Lounais-Suomen Syöpäyhdistys ry

Y-tunnus: 0197584-6

Tutustu Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen toiminta-alueeseen