Siirry suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Haluaisitko antaa palautetta yhdistykselle?

Täytä palautekysely

 

Meri-Karina

Seiskarinkatu 35, 20900 Turku
02 2657 666, meri-karina@lssy.fi

Avoinna arkisin klo 7.00–21.30
viikonloppuisin klo 8.00–16.00

Tutustu Meri-Karinaan

 

Johto

Toimitusjohtaja Ville Viitanen
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

Hallintopäällikkö Henje Hyppänen-Joutsa
02 2657 669, henje.hyppanen@lssy.fi

 

Tietosuoja

Tietosuojavastaava Annamari Rivero
annamari.rivero@lssy.fi

 

Jäsenasiat sekä hoitopäiväkorvaukset

044 451 5565, jasentoimisto@lssy.fi
(ma–to klo 9.00–16.00)

Tutustu jäsenyyteen

 

Tuki- ja neuvontapalvelut

Neuvontapalvelut ja ajanvaraus
02 2657 927
(ma, ke ja pe klo 9–11 sekä ti ja to klo 13–15)

Tutustu neuvonta-asemien palveluihin

Vertaistukitoiminta
Vastaava hoitaja Teija Kemppainen
044 451 5506, teija.kemppainen@lssy.fi

Tutustu vertaistukeen

 

Kuntoutuspalvelut

02 2657 610, kurssi@lssy.fi

Tutustu kursseihin

 

Vapaaehtoistoiminta

Vapaaehtoistoiminnan koordinaattori Kati Tilli
02 2657 841, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu vapaaehtoistoimintaan

 

Niko-toiminta

Projektipäällikkö Jenni Vaskelainen
044 451 5553, jenni.vaskelainen@lssy.fi

Tutustu NIKO-toimintaan

 

Matkari

044 451 5565, matkari@lssy.fi
(ma–to klo 9.00–16.00)

Tutustu Matkariin

 

Potilaskerhot

Sykerö-kerho

Toimikunnan puheenjohtaja Maria Tiira
sykero@lssy.fi, maria.tiira@gmail.com

Perhetyön asiantuntija Ruut Ketola
044 451 5655, ruut.ketola@lssy.fi

Tutustu Sykerö-kerhoon

 

Etuset-ryhmä

Etuset-ryhmän puheenjohtaja Matti Kanniainen
044 451 5510, etuset@lssy.fi

Etuset-ryhmän jäsenrekisterin ylläpitäjä Kati Tilli
044 055 1571, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu Etuset-ryhmään

 

Paikallisosastot

Forssa

Puheenjohtaja Anita Lilja
050 572 1912, forssa@lssy.fi

Tutustu Forssan osastoon

Salo

Puheenjohtaja Katriina Mänty
050 0538577​, salo@lssy.fi

Tutustu Salon osastoon

Turku

Puheenjohtaja Seija Hummelin-Uusilehto
050 545 0558, turku@lssy.fi

Tutustu Turun osastoon

Vakka-Suomi

Puheenjohtaja Esko Tähtinen
040 577 5817, uki@lssy.fi

Tutustu Vakka-Suomen osastoon

 

Varainhankinta

Varainhankintakoordinaattori Kati Tilli
044 055 1571, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu varainhankintaan

 

Viestintä

Viestintäsuunnittelija Minna Lämsä
02 2657 602, minna.lamsa@lssy.fi

 

Vuokra-asunnot

Asuntovastaava Camilla Carpelan
050 591 4974, camilla.carpelan@lssy.fi

Tutustu vuokra-asuntoihin

 

Ravintola-, kokous- ja juhlapalvelut

Tilavaraukset
Meri-Karinan hyvinvointikeskus
02 2657 666, meri-karina@lssy.fi

Meri-Karinan ravintola
Palveluesimies Ulla Tiihonen
040 137 2178, ulla.tiihonen@arkea.fi

Meri-Karinan ravintola
040 183 6183, merikarina@arkea.fi

Tutustu Meri-Karinan hyvinvointikeskukseen

 

Löydät meidät seuraavista sosiaalisen median kanavista:

Facebook: Lounaissuomalaiset Syöpäjärjestöt
Instagram: @lssyopajarjestot
YouTube: Lounais-Suomen Syöpäyhdistys

 

Lounais-Suomen Syöpäyhdistys ry

Y-tunnus: 0197584-6

Tutustu Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen toiminta-alueeseen