Siirry suoraan sisältöön

Yhteystiedot

Ota rohkeasti yhteyttä! Muista myös seurata meitä sosiaalisessa mediassa! Facebook: Lounaissuomalaiset Syöpäjärjestöt, Instagram: @lssyopajarjestot ja Twitter: @lssyopajarjesto.

 

Meri-Karinan hyvinvointikeskus

Info: 02 2657 666, meri-karina@lssy.fi
Tavoitettavissa arkisin 7.00–21.30 ja viikonloppuisin klo 8.00–16.00
Seiskarinkatu 35, 20900, Turku

Tutustu Meri-Karinan hyvinvointikeskukseen

 

Johto

Ville Viitanen, toimitusjohtaja
02 2657 601, ville.viitanen@lssy.fi

Henje Hyppänen-Joutsa, hallintopäällikkö
02 2657 669, henje.hyppanen@lssy.fi

 

Jäsenasiat sekä hoitopäiväkorvaukset

Jäsentoimisto (Itäinen Pitkäkatu 30, Turku) on avoinna torstaisin klo 9.00–16.00. Palvelemme puhelimitse ja sähköpostitse arkisin klo 9.00–16.00 numerossa 044 451 5565 ja osoitteessa matkari@lssy.fi.

Liity jäseneksi
Ilmoita jäsentietojen muutoksista

 

Tuki- ja neuvontapalvelut

Neuvontapalvelut ja ajanvaraus
02 2657 927 (arkisin klo 9–11)

Tutustu neuvonta-asemien palveluihin

Vertaistukitoiminta
Syöpäsairaanhoitaja Pirkko-Liisa Santala
044 451 5511 (ti-ke klo 10–15), pirkko-liisa.santala@lssy.fi

Tutustu vertaistukeen

 

Kuntoutuspalvelut

Kurssitoimisto
02 2657 610, kurssi@lssy.fi

 

Asumispalvelut

Vuokra-asunnot (Karinaranta 2, Meri-Villa 1 ja 2 ja Salo-Karina)
Camilla Carpelan, asumis- ja kiinteistöpalveluvastaava
050 591 4974, camilla.carpelan@lssy.fi

Tutustu vuokra-asuntoihin

 

Matkatoimisto Matkari

Matkatoimisto (Itäinen Pitkäkatu 30, Turku) on avoinna torstaisin klo 9.00–16.00. Palvelemme puhelimitse ja sähköpostitse arkisin klo 9.00–16.00 numerossa 044 451 5565 ja osoitteessa matkari@lssy.fi.

Matkatoimisto
044 451 5565  (ma–pe klo 9.00–16.00)
matkari@lssy.fi

Tutustu Matkariin

 

Viestintä

Minna Lämsä, viestintäsuunnittelija
02 2657 602, minna.lamsa@lssy.fi

 

Potilaskerhot

Sykerö-kerho

Maria Tiira, Sykerö-toimikunnan puheenjohtaja
sykero@lssy.fi, maria.tiira@gmail.com

Pia Ilves, perhetyön asiantuntija
044 451 5655, pia.ilves@lssy.fi

Tutustu lapsisyöpäpotilasperheiden kerho Sykeröön

 

Etuset-ryhmä
Janne Tamminen, Etuset-ryhmän puheenjohtaja
040 963 0026, etusetpotilaat@gmail.com

Kati Tilli, Etuset-ryhmän yhteyshenkilö
02 2657 841, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu eturauhassyöpäpotilaiden Etuset-ryhmään

 

Paikallisosastot

Forssa

Kaisa Salminen, puheenjohtaja
050 5691 271, forssa@lssy.fi

Tutustu Forssan osastoon

Loimaa

Kaisa Hyvärinen, puheenjohtaja
040 762 4196, loimaa@lssy.fi

Tutustu Loimaan osastoon

Salo

Katriina Mänty, puheenjohtaja
050 0538577​, salo@lssy.fi

Tutustu Salon osastoon

Turku

Seija Hummelin-Uusilehto, puheenjohtaja
050 545 0558, turku@lssy.fi

Tutustu Turun osastoon

Uusikaupunki

Esko Tähtinen, puheenjohtaja
040 577 5817, uki@lssy.fi

Tutustu Uudenkaupungin osastoon

 

Niko-projekti

Jenni Vaskelainen, projektipäällikkö
044 451 5553, jenni.vaskelainen@lssy.fi

Tutustu NIKO-projektiin

 

Vapaaehtoistoiminta

Kati Tilli, vapaaehtoistoiminnan koordinaattori (talkootoiminta)
02 2657 841, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu vapaaehtoistoimintaan

 

Varainhankinta ja tapahtumat

Kati Tilli, varainhankintakoordinaattori
044 055 1571, kati.tilli@lssy.fi

Tutustu varainhankintaan

 

Ravintola-, kokous- ja juhlapalvelut

Airisto 1 -sali on varattavissa kokous- ja juhlakäyttöön viikonloppuisin sekä arkisin klo 16 jälkeen. Lounasravintola on avoinna arkisin klo 11.00–13.30.

Tilavaraukset
Meri-Karinan hyvinvointikeskus
02 2657 666, meri-karina@lssy.fi

Meri-Karinan ravintola
Keittiömestari Mikko Rantala
040 617 3766
mikko.rantala@arkea.fi

Meri-Karinan ravintola
040 183 6183
merikarina@arkea.fi

Tutustu Meri-Karinan hyvinvointikeskukseen

 

Löydät meidät seuraavista sosiaalisen median kanavista:

Facebook: Lounaissuomalaiset Syöpäjärjestöt
Instagram: @lssyopajarjestot
Twitter: @lssyopajarjesto
LinkedIn: Lounais-Suomen Syöpäyhdistys – Sydvästra Finlands Cancerförening
YouTube: Lounais-Suomen Syöpäyhdistys

 

Lounais-Suomen Syöpäyhdistys ry

Y-tunnus: 0197584-6

Tutustu Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen toiminta-alueeseen