Wellness Day for Ladies
Lisätietoa tapahtumasta
Tule lataamaan hyvinvointia ja hyvää mieltä kevääseen! Koko päivän ihana Wellness-paketti sisältää hyvää sekä keholle että mielelle. Aamulla tarjoillaan smoothie ja päivällä lounas. Iltapäivällä on mahdollisuus uintiin ja saunomiseen.
Päivän ohjelma
- 9.00 Tervetuloa, smoothie-tarjoilu
- 9.30 Opastettu kierros Hyvän mielen luontopolulla, luonto-ohjaaja Marko Pilli
- 11.00–12.00 Lounas
- 12.00–13.00 Ratkaisukeskeinen lähestymistapa hyvinvoinnin tueksi -luento, sairaanhoitaja Mia Kuusisto
- 13.00–14.00 Jumppa, Tiina Huuskonen
- 14.00–14.45 Äänimaljarentoutus, vastaava hoitaja Teija Kemppainen
- 15.00–17.00 Sauna ja uinti
Tapahtumassa mukana myös kosmetologi Nora Granlund Meri-Karinan kauneushoitolasta. Mahdollisuus pikahoitoihin päivän aikana. Onnenpyörää pyörittämällä voi voittaa palkintoja, kuten lahjakortteja Meri-Karinan kauneushoitolaan, äänimaljarentoutukseen ja Mindful Body -tunnille sekä Tanssimix-tunnille.
Jumppatunnille voi halutessaan ottaa mukaan jumppamaton ja vesipullon.
Päivän hinta 60 euroa, Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen jäsenille 50 euroa. Hinta sisältää koko päivän ohjelman. Osallistumismaksu maksetaan Meri-Karinan infoon (käteinen tai pankkikortti).
Ilmoittaudu tästä mukaan 2.5. mennessä.
Lisätiedot: teija.kemppainen@lssy.fi