Siirry suoraan sisältöön

Yhdistys mukana SenioriExpo-tapahtumassa

Lisätietoa tapahtumasta

Olemme mukana SenioriExpo-tapahtumassa!

Lähde SenioriExpoon, joka on suunniteltu erityisesti senioreille. SenioriExpossa voit tutustua erilaisten näytteilleasettajien tarjontaan, löytää uusia tuotteita ja palveluita sekä nauttia yhdessäolosta. Tarjolla on tärkeää tietoa terveydestä, turvallisuudesta ja muista ajankohtaisista asioista.

SenioriExpossa pääset tutustumaan Lounais-Suomen Syöpäyhdistyksen palveluihin ja toimintaan sekä sen väkeen. Tarjolla on tietoa muun muassa jäsenyydestä, kursseista, vertaistuesta, liikuntaryhmistä, psykososiaalisen tuen palveluista, vapaaehtoistoiminnasta sekä tulevista tapahtumista. Sinulla on myös mahdollisuus liittyä yhdistyksen jäseneksi! Löydät yhdistyksen paikalta C/P5.

Tapahtumaan on maksuton sisäänpääsy. Tutustu tapahtumaan tästä linkistä.